The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

انتخاب مناسب: زایمان طبیعی یا سزارین

قطعا، زایمان یکی از اتفاق‌های چالش‌ برانگیز زندگی تمامی مادران است. و برای اینکه بتوانیم به سلامت از این مرحله عبور کنیم، ضروریست که آمادگی و آگاهی بیشتری برای زایمان داشته باشیم. برای داشتن زایمانی رضایت‌ بخش، باید ذهن‌تان پذیرای هر رویداد غیر قابل پیش‌بینی باشد و از روش‌های زایمان در دسترس، آگاهی کامل داشته باشید تا بتوانید آن را مدیریت کنید.

زایمان بیمارستانی 
گر چه مراحل زایمان و به‌ دنیا آوردن نوزاد، رویدادی طبیعی و متداول است، ولی می‌ تواند با خطراتی نیز همراه باشد. نزدیک به ۹۴ درصد از زایمان‌ها در بیمارستان انجام می‌شود، زیرا متخصصین پزشکی و تجهیزات اورژانسی در دسترس هستند. یکی از مزایای زایمان در بیمارستان این است که امکانات برای هر گونه وضعیت اورژانسی وجود دارد. امروزه بیمارستان‌ها تلاش بسیاری می‌ کنند تا محیط بیمارستان را از وضعیت بالینی تبدیل به محیطی دوستانه‌تر کنند.

مزایا
- اگر پیچیدگی‌ای در روند زایمان وجود داشته باشد، پشتیبانی پزشکی، سریعا در دسترس است.
- اپیدورال برای استفاده موجود است. 
- پس از زایمان، کمک و راهنمایی برای تغذیه با شیر مادر، مراقبت از کودک و پشتیبانی و استراحت برای بهبود حال شما در دسترس است. 
- زایمان‌ های طبیعی و سزارین، هر دو در بیمارستان امکان‌پذیر است.

در طی تمامی مراحل زایمان تحت مراقبت کامل قرار می‌گیرید. درصورتی‌که با پیچیدگی روبرو شوید، کارکنان آموزش دیده آماده‌اند تا برای سلامت شما و فرزندتان اقدامات لازم را انجام دهند. نکته منفی این مسئله این است که نظارت بیش از حد بر روند زایمان می‌تواند به مداخله در این امر منجر شود که ممکن است اصلا ضروری نباشد. به‌ دنیا آوردن فرزندتان، یکی از رخدادهای چالش‌ برانگیز و دگرگون‌کننده زندگی است که آن‌را پشت سر خواهید گذاشت. ما اکثر انتخاب‌های زایمان را بررسی کرده‌ایم تا به شما اطلاعات لازم را برای انتخاب بهترین روش بدهیم.

استفاده از وسیله‌های کمکی 
این نوع زایمان زمانی اجرا می‌گردد که طی مرحله دوم زایمان (فشار آوردن) پیچیدگی‌ای رخ دهد. دو نوع روند زایمانی دارد:

- وکیوم یا ventose
کلاهک مکنده‌ای را به سر جنین متصل می‌کنند تا بتوانند به آرامی فرزندتان را بیرون بیاورند.

- فورسپس
این وسیله در یک سمت سر جنین قرار می‌گیرد تا بیرون آمدن او را ممکن سازد. 
بنابراین ممکن است به زایمان یاری‌شده نیاز داشته باشید، زیرا: 
 فرزندتان در رحم به مشکل برخورده‌ است و شما به زایمان سریع نیاز دارد یا جنین شما در وضعیت نامناسبی قرار دارد. البته ممکن است آنقدر خسته باشید که توان همکاری برای فشار آوردن به بیرون فرزندتان را نداشته باشید.

ممکن است هردوی این وسایل به سر نوزاد کمی آسیب رساند یا آنرا از شکل طبیعی خارج سازد. مادر نیز دچار آسیب و تورم می‌شود که معمولا طی ده روز ناپدید می‌گردد.

زایمان در آب (در خانه یا بیمارستان) 
 آب مسکنی طبیعی برای درد است و بسیاری از بانوان بجای استفاده از مسکن‌های دارویی زایمان، از آب بهره می‌برند. آب به ما احساس آرامش می دهد. آب شما را در آغوش کشیده و از شما پشتیبانی می‌کند، مسئله‌ای که برای گذر از مراحل زایمان بسیار ضروری است.

"آب مسکنی طبیعی برای درد است و بسیاری از بانوان بجای استفاده از مسکن‌های دارویی زایمان، از آب بهره می‌برند."

زایمان واژنی پس از سزارین یا VBAC 
زایمان واژنی پس از سزارین به این معناست که مادری پس از زایمان فرزند اولش از طریق سزارین، فرزند بعدی خود را به روش طبیعی زایمان کند. در گذشته پزشکان درباره پیشنهاد زایمان واژنی پس از سزارین محتاط بودند، زیرا درباره این روش اطلاعات چندانی نداشتند، اما اکنون به درخواست‌ بسیاری از بانوان باردار برای امکان زایمان واژنی، پاسخ مثبت می‌دهند.

اگر خواستار زایمان واژنی پس از سزارین هستید، آگاهی از علت سزارین پیشین‌تان، بسیار کمک می‌کند.بسیاری از موارد منع انجام زایمان واژنی پس از سزارین، مجدداً مورد بررسی قرار گرفته است و ایمنی آن تایید شده است. آموزش، تجربه، روش عملکرد پزشکان و نیز پذیرش پژوهش‌ها و تفکرات جدید به شما این اطمینان را می‌دهد تا برای اجرای زایمان واژنی پس از سزارین اطلاعات کافی داشته باشید.

اگر علتی که باعث سزارین قبلی شما بوده هنوز وجود داشته باشد، شما نامزد خوبی برای زایمان واژنی پس از سزارین نمی‌باشید. این علت‌ها شامل دیابت، افزایش فشار خون مزمن یا ناهنجاری‌های لگنی شدید.

زایمان سزارین 
امروزه علم پزشکی زنان و زایمان تحت تاثیر آگاهی‌های بیشتر، عملکرد ایمن و آنتی‌بیوتیک‌های پیشرفته و بهداشت بنیادی، بسیار ایمن‌ است. اکنون سزارین از هر زمان دیگر روند ایمن‌تری دارد. اما سزارین نسبت به زایمان واژنی، خطر بیشتری برای از دست رفتن مادر و ایجاد عفونت به همراه دارد. البته هر دوی این موارد به ندرت رخ می‌دهند و خطری کمی شما را تهدید می‌کند، ولی باید بدانند که روند سزارین مستلزم جراحی بزرگ شکمی است.

زایمان به روش سزارین به این معناست که نوزاد از طریق شکافی ۱۵ سانتی‌متری در شکم و رحم مادر به دنیا می‌آید. ممکن است زمانی‌که سلامت مادر یا فرزند قبل یا هنگام زایمان به خطر افتاده باشد، این روش با انتخاب شخصی یا دلایل پزشکی یا به ‌عنوان روندی اورژانسی اجرا می گردد.

- سزارین انتخابی 
هرروزه تعداد بیشتری از خانم‌ها سزارین انتخابی را برای زایمان خود انتخاب می‌کنند. دلایل مختلفی همچون دردناک بودن و زمان طولانی زایمانِ طبیعی، امروزه بیشتر خانم‌ها را به سمت سزارین انتخابی مایل کرده است. حتما درباره تمامی جنبه‌های زایمان آگاهی کامل دارید و به واقعیات تکیه دارید تا افسانه‌ها

سزارین انتخابی، زایمانی با برنامه‌ریزی است. یکی از مزایای آن این است که از قبل، روز و زمان به دنیا آمدن نوزادتان را می‌دانید. ممکن است برای دلایل شخصی، علت‌های پزشکی یا غیر‌ پزشکی سزارین انتخابی را برگزینید، برای مثال: 
- دچار پره‌اکلامپسی (افزونی فشار خون بارداری) یا دیابت هستید. 
- پیچیدگی در زایمان پیشین خود داشته‌اید. 
- ممکن است جفت در پایین رحم قرار گرفته یا حتی دهانه رحم را مسدود کرده باشد. 
- فرزندتان در وضعیت بریچ (باسن در مقابل دهانه رحم) قرار دارد. 
- فرزندتان در وضعیتی غیرمعمول قرار دارد (مثل transverse یا در وضعیتی عرضی قرار دارد)
- عدم تناسب اندازه سر جنین و لگن مادر. گاهی جنین برای لگن مادر بسیار بزرگ است و عبور او از این ناحیه امکان‌پذیر نیست. بسیاری احساس می‌کنند، تا زمانی‌که باردار برای به دنیا آوردن اولین فرزندش وارد مراحل زایمان نشده، پیش‌بینی در مورد آن امکان‌پذیر نیست.

زایمان اورژانسی 
اگر مشکلی طی زایمان یا حتی پیش از شروع مراحل زایمان رخ دهد، ممکن است چنین وضعیتی اتفاق افتد. 
- بند ناف زودتر از نوزاد بیرون آید. 
- فرزندتان دچار استرس شدید ‌شود، یعنی ضربان قلب ضعیف داشته باشد یا مدفوع جنین در مایع رحمی مشاهده شود. 
- مراحل زایمان پیشرفت ندارد (عدم پیشرفت، ممکن است وضعیت اورژانسی تلقی نشود). 
- هر وضعیت خطرآفرین برای زندگی مادر یا فرزند مثل پره‌اکلامپسی، دیابت، بازشدگی جای زخم پیشین، پارگی جفت. 
- استرسِ زیاد مادر.

برای اکثر خانم ها، زایمان رخدادی عادی است و معمولا به سلامت از آن عبور می کنند. البته ممکن است مشکلات احتمالی کوچک و بزرگ نیز وجود داشته باشند. اما برای اکثر خانم ها، زایمان فرایندی سالم است. این مسئله مهم ترین کاری است که در سراسر زندگی تان پشت سر خواهید گذاشت. باید با صبر، حوصله، جشن و سرور در انتظار تولد نوزادتان باشید و از دلتنگی و ترس و وحشت دوری کنید. روز زایمان شما باید شادترین روز زندگی شما باشد. 

منبع: نی نی+