The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

استراحت مطلق در بارداری

بسیاری از مادران باردار تا اواخر بارداري ‌شان فعال هستند و تمامی کارهاي روزمره خود را خودشان انجام مي‌دهند، اما به برخی دیگر توصیه می شود که بخشي از مدت بارداری شان را در استراحت مطلق بگذرانند. ولی استراحت در بستر علاوه براینکه کسالت‌آور است، همیشه نیز کارآمد نیست. در این مطلب با فواید و عوارض استراحت کامل بیشتر آشنا می شوید.

 

آیا استراحت مطلق واقعا مفید است؟

 

تصور کنید به شما گفته شود که باید کمتر فعالیت کنید و چهار هفته آینده را به تماشای تلویزیون بگذرانید و دوستان یا اعضای خانواده غذا را آماده کنند و رفاه‌تان را فراهم آورند، شاید فکر کنید که بهتر از این امکان ندارد.

متاسفانه، استراحت مطلق در خانه آنچنان که انتظارش می رود جذاب نیست. می‌توانید این سوال را از مادارن بارداری که به دلایلی مثل احتمال زایمان زودرس، خونریزی، افزایش فشار خون و بارداری چند قلوی پیاپی، استراحت کامل برای‌شان تجویز می‌شود، بپرسید.  

در حالی‌که استراحت مطلق یکی از مواردی است که معمولاً طی بارداری های پر خطر  تجویز می‌شود، تعداد زیادی از متخصصین زنان و زایمان معتقدند که این تجویز چندان هم مفید نیست. دکتر "جودیت مالونی" متخصص تغذیه و یکی از پژوهشگران پیشرو درباره استراحت مطلق و پروفسور در دانشگاه فانسس پاین در کلیولند امریکا می‌گوید: تحقیقاتی که اخیراً صورت گرفته نشان می‌دهد، استراحت مطلق در بارداری برای پیشگیری از زایمان زودرس چندان موثر نیست. یک مطالعه جدید از دانشگاه کارولینای شمالی نیز نشان می‌دهد که مادران بارداری که استراحت مطلق برای آنها تجویز شده است، نسبت به مادران بارداری که فعال باقی می‌مانند، دو برابر بیشتر در خطر زایمان زودرس قرار می گیرند.   

در واقع استراحت مطلق می‌تواند برای مادر به چالشی احساسی بدل شود. زمانی‌که برای گرم نگه داشتن کانون خانواده و سر و سامان دادن کارها نیاز به برخواستن از بستر دارید، استراحت مطلق را مشکل بتوان آرامش مطلق تلقی کرد. این کار می‌تواند باعث کسالت، تنش و احساس گناه شود. در برخی از مواقع حتی می‌تواند به افسردگی مادر باردار  منجر شود. درست است که از امتیازهای چرتی خوب برخوردار شوید، اما آیا واقعا آسایش حاصل شده است؟

همچنین عوارض فیزیکی نیز وجود دارد، دکتر مالونی می‌گوید: کِرختی ماهیچه ها می‌تواند پس از 24 تا 48 ساعت آغاز شود. به همین دلیل مهم است که برای به حداقل رساندن آسیب‌دیدگی‌های ماهیچه‌ا‌ی، ضعیف شدن جریان خون و کرختی شَدید با تمرینات ساده‌ای که از نظر پزشک‌تان مناسب است، توازن ماهیچه‌ای پاهای‌تان را حفظ کنید.

علاوه براین، مشکلاتی که ریشه در سستی و بی‌حالی دارند، زمانی‌که بچه‌دار می‌شوید نیز باقی می‌مانند. پس از زایمان بسیاری از مادرانی که استراحت مطلق داشتند، به خستگی شَدید و دردهای کمر و ماهیچه‌ای دچار می‌شوند. یافته‌های مطالعاتِ دکتر مالونی نشان می‌دهد که نیمی از بانوانی که استراحت مطلق برای آنها تجویز شده است، دچار نامتوازنی ماهیچه‌ای و کاهش قدرت تحرک برای بیش از شش هفته پس از زایمان می‌شوند.

دکتر "پاملا برنز" پروفسور زنان و زایمان در دانشکده پزشکی دانشگاه تگزاس می‌گوید: اما برای برخی از بانوان، استراحت مطلق می‌تواند واقعاً سودمند باشد. مادر بارداری که دچار زایمان زودرس می‌شود، امکان دارد فقط به چند روز استراحت نیاز داشته باشد. تجویز فقط چند روز استراحت مطلق و انجام ندادن وظایف معمول روزانه خوب است و می‌تواند به شما کمک کند تا از زندگی روزمره پرهیاهوی خود کمی عقب‌نشینی کنید.  

 

اگر پزشک استراحت مطلق را برای‌ تان تجویز کرد، چه کار باید بکنید؟

دکتر مالونی می‌گوید: با متخصص زنان و زایمان دیگری که در بارداری‌های پُر خطر متخصص است،‌ مشورت کنید. اگر با زایمان زودرس  روبرو هستید، به هر تقدیر باید با پزشکی با تخصصی در این راستا ملاقاتی داشته باشید. پزشک باید تصمیم بگیرد که آیا استراحت مطلق کارآمدتر است یا ادامه اجرای وظایف روزانه.    

 

 هنگام تجویز استراحت مطلق به این نکات توجه داشته باشید

درصورتی که پزشک برای شما استراحت مطلق تجویز کرده است (یعنی فقط می‌توانید برای حمام رفتن، غذا خوردن و توالت رفتن از جا برخیزید)، با توجه به نکات زیر توانایی فیزیکی خود را حفظ کنید.

  • اجتماعی بمانید.

به معاشرت و تعامل بپردازید و خود را با رسانه‌های اجتماعی سرگرم کنید.

  • برنامه‌ای را پیگیری کنید.

به این ترتیب گذراندن روز آسان‌تر می‌شود. هر روز در ساعتی معین برخیزید و با برنامه منظمی تغذیه کنید.

  • مثل فرد بیمار عمل نکنید.

صبح‌، زودتر از خواب بیدار شوید. اگر در منزل هستید، لباس خواب خود را با لباسی راحت عوض کنید و کمی به خودتان رسیدگی کنید. اگر در بیمارستان بستری هستید، حداقل موهای خود را شانه کنید.

  • خود را مشغول نگه دارید.

یادداشت روزانه بنویسید، برای اتاق نوزادتان طرح و رنگی که دوست دارید را مشخص کنید. اجازه دهید همسرتان کارهای سنگین را به عهده بگیرد. اگر توانش را دارید، می‌توانید کارهای مربوط به شغل‌تان را در منزل انجام دهید تا بتوانید روزهای مرخصی خود را برای زایمان تان نگه دارید. فیلم و سریال های مورد علاقه خود را ببنید، واقعاً چه زمان دیگری قادر خواهید بود که یک سریال را یکسره تا انتها ببینید!   

 

 هنگام استراحت مطلق چه چیزهای مجاز یا غیر مجاز است

 

اگر پزشکتان در حین بارداری استراحت مطلق را برای شما تجویز کرد، در مورد کارهایی که می توانید انجام دهید را از او بپرسید.

 

  • آیا می‌توان از بستر برخواست و به توالت رفت.
  • آیا به حمام رفتن،‌ درست کردن چیزی برای خوردن یا انجام فعالیت‌های سبک روزمره مجاز است.
  • آیا انجام وظایف شغلی در خانه مجاز است.
  • آیا اجازه دارید رانندگی کنید.
  • آیا فعالیت جنسی مجاز است.
  • در مورد شیوه تحریک جریان خون و گردش خون بهتر هنگام خوابیدن در بستر سوال کنید.

 آیا اجازه دارید پیاده‌روی کنید و به چه مقدار. 

 

منبع: نی نی پلاس