نی نی+  دوستدار محیط زیست
زادروز هر نوزاد
تولد یک درخت
بیایید با تولد هر نوزاد درختی بکاریم

هر روز اخبار مربوط به نابودی محیط زیست،گرم شدن کره زمین، زباله های صنعتی، آلودگی آب ها و پیامدهای مضر آلودگی هوا بر سلامتی خود و فرزندانمان را می شنویم و با خود می گوییم، چه باید کرد ...  

ما برای فرزندمان هر کاری می کنیم ، پس برای او درختی بکاریم.

تصور کنید که فرزندمان در باغی که خود آفریده است، تفریح کند و در کنار همان درختی که برای تولدش کاشته شده است، ازدواج کند.

"هرو دوت" مورخ سرشناس، نوشته است که پادشاهان‌ هخامنشی در هنگام زائیده شدن فرزندانشان بنام هرکدام از آنان درخت می‌کاشتند و هنگامی که این فرزندان به پنج شش سالگی می رسیدند، این درخت‌ها را به آنان نشان‌ می دادند که خودشان آنها را بپرورانند و هر سال هم یک درخت بکارند و به آن درخت ها بیفزایند.
درختان، از پربارترین و زیباترین نعمت های الهی هستند و با توجه به آثار فراوانی که برای زندگی بشر و سایر موجودات زنده دارند؛ در دین مقدس اسلام، به امر درخت کاری اهمیت بسیاری داده شده و همه مردم، به این امر خداپسندانه تشویق شده اند.
نقل شده است که پیرمردی نهال گردو می کاشت، به او گفتند: عمر تو به چیدن میوه این درخت کفاف نخواهد داد. او جواب داد: دیگران کاشتند، ما خوردیم؛ حال ما می کاریم، دیگران بخورند.  
ماهنامه نی نی، کاشت یک درخت برای تولد هر نوزاد را پیشنهاد می دهد، درختانی که به نام فرزندان شما کاشته می شود و در حفظ و نگهداری از آن نیز مشارکت می کنید. اگر تنها یک نهال برای هرنوزاد ایرانی کاشته شود، هر سال 1300000 درخت، بر شمار درختان این مرز و بوم افزوده خواهد شد.

بیایید در طرح "درخت تولد" شرکت کنید تا برای فرزندان مان ایرانی پاک به یادگار بگذاریم.


همکاران ما (جمعی از متخصصین منابع طبیعی، محیط زیست و همچنین طراحان منظر ومعماران) در حال رایزنی با سازمان های مرتبط و مسئول در این زمینه هستند، ما نیز امیدواریم تا با همکاری های معاونت مطبوعات داخلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و دیگر رسانه ها بتوانیم این طرح را در تمامی نقاط کشورمان گسترش دهیم.
همکاری شما مهمترین عاملِ انجام این طرح است. در این طرح شرکت کنید، مطمئن باشید مسئولان نیز از این طرح حمایت خواهند کرد.  
برای شرکت در این طرح، حرف T را به شماره 30007127 ارسال کنید.

شما نیز پیشنهادات و نظر های خود را در این زمینه با ما در میان بگذارید، قطعا راه گشا خواهد بود.
بزودی وب سایت این طرح راه اندازی خواهدشد.